Raamatupidamine

Raamatupidamine igas suuruses ettevõttele

Raamatupidamise korrektne korraldamine on iga ettevõtte ja e-residendi üks tugipunkte, mitte üksnes seadustest tuleneva kohustuse tõttu, vaid seepärast, et finantsandmed on olulised indikaatorid ettevõtte üldise arengu analüüsis. Igakuine ülevaade laekumistest, arvetest, muutuvkuludest ja bilansist lubab otsustada ettevõtte edasise käekäigu üle ja teha õigeid juhtimisotsuseid.

Eestis on raamatupidamise ja finantsarvestuse põhimõtted paika pandud raamatupidamise seaduses ja Eesti finantsaruandluse standardis, mis asendab varasemat Eesti hea raamatupidamistava.

Lisaks igapäevasele raamatupidamisele võtame enda peale järgmised tegevused:

 • Dokumentide säilitamine/arhiveerimine
 • Palgaarvestus
 • Lisa- ja puhkusetasude arvestus
 • Haiguspäevade arvestus
 • Puhkusereservi arvestus
 • Maksuametiga suhtlemine
 • Haigekassaga suhtlemine

Et teie äri ajamine veel lihtsamaks teha

 • Võimaldame asjaajamist üle interneti ning vajadusel toome füüsilised dokumendid teie juurest ise ära.
 • Edastame teile iga kuu tabeli oluliste näitajatega, et omaksite ajakohast ülevaadet oma ettevõtte käekäigust. Igakuised finantsnäitajad annavad kiire, kuid hea ülevaate ettevõtte muutujatest.
 • Aitame teil kiirelt ja lihtsalt üle tulla. Vajadusel korrastame ning vaatame üle varasemate aastate raamatupidamise.
 • Anname tekkinud küsimustele kiired ja professionaalsed vastused. Teie jaoks on olemas terve meie meeskond.
 • Nõustame kapitali kaasamisel, äriühingute liitumisel-jagunemisel, vormistame äriühingute täitevorganite otsuseid.
 • Juhendame käibemaksukohuslaseks registreerumisel Maksu- ja Tolliametis, sealhulgas aitame mugavalt ja kiirelt tagasi taotleda enammakstud käibemaksu;
 • Koostame majandusaasta aruande. Ning juhul kui sõlmite meiega vähemalt aastase koostöölepingu on majandusaastaaruande koostamine teile tasuta.

Millal on mõistlik raamatupidamine sisse osta?

Iseseisvalt raamatupidamise tegemine

Väiksematele ettevõtetele raamatupidamise tegemine ei ole eriti keeruline. Inimene, kes on varem raamatupidamist või majandust õppinud, saab arvatavasti sellega ise väga hästi hakkama. Tegelikult on alati võimalus ka kasutada raamatupidamisalast nõustamist või võtta koolitus, et endale pilt selgeks teha.

Otsustades oma raamatupidamist ise teha, ei tohi unustada, et raamatupidamine on alati tarvis teha väga põhjalikult ja tähelepanelikult ning see ei ole väga kiiresti tehtav.

Tihtipeale on raske ette näha, millal raamatupidamise maht kasvab. Ettevõtte kasvades muutub ka raamatupidamine keerukamaks.

Raamatupidamine väljast

Praegusel ajal ei ole enam raamatupidaja roll vaid raamatupidamise teostamises. Tuleb tihti ette, et ettevõtjad ei tea ise, millist abi neil raamatupidajalt vaja on. Hea raamatupidaja oskab ka nõu anda ning loomulikult koostada tarvilikke prognoose ja aruandeid.

Ettevõtte kasvades ning raamatupidamise suurenedes ja keerulisemaks minnes võib olla mõistlikum raamatupidamisteenus sisse osta. Seda just seetõttu, et korralik raamatupidamine nõuab aega. Samuti on mõistlik kasutada raamatupidamistarkvara.

Kui usaldada oma ettevõtte raamatupidamine kindlatesse kätesse kogemusega raamatupidaja näol, siis jääb ära peavalu, kui endal peaksid tekkima raamatupidamises sisse vead ning tuleks kulutada tohutult aega vigade parandamiseks.

Raamatupidamist tasub sisse osta siis, kui:

 • olete võtnud peamiseks eesmärgiks ettevõtte kasvu. Ise raamatupidamist tehes kulutate väärtuslikku aega, mida saaks kasutada oma äritegevuse laiendamiseks;
 • ettevõte on kasvanud piisavalt suureks, et raamatupidamise peale kuluv aeg oleks väga suur. Keskendudes ise oma äritegevusele, aitate oma ettevõtet rohkem, kui lihtsalt raamatupidamise arvelt säästmisega;
 • raamatupidamine on muutunud keerukamaks, siis on professionaalne raamatupidaja heaks abiliseks, sest tema teab, milliste reeglitega on vaja kursis olla. Samuti, kui ettevõte plaanib laieneda, siis raamatupidaja oskab aidata mõista teiste riikide maksuseadusi;
 • ettevõttes tuleb tegeleda suurte summadega. Kui teha oma ettevõtte raamatupidamist iseseisvalt, siis võivad kergesti sisse tekkida vead ning suurte summade liigutamise puhul võivad need väga kalliks maksma minna. Tähtis on, et kõik tehingud oleks õiguspäraselt deklareeritud ja kohustused tasutud.

Raamatupidamine professionaalide poolt aitab minimeerida riske ning raamatupidaja teab, kuidas maksimaalse efektiivsusega kasutada maksusoodustusi.

Kuidas edasi?

Isegi, kui olete otsustanud tegeleda oma äri raamatupidamisega ise, on mõistlik professionaalse raamatupidajaga konsulteerida, et endale üldpilt selgeks teha. Kui aga olete otsustanud raamatupidamise usaldada kogemustega raamatupidaja kätesse, siis Finance Plus on teile abiks!

Küsi hinnapakkumist

Alari Ossa

Partner

Täida allolev vorm või võta ühendust meie tegevjuhiga alari@financeplus.ee

Finance Plus OÜ Registrikood 11467907

Fr. R. Faehlmanni 5, 10125 Tallinn, Eesti