Maksunõustamine

Igal tehingul on maksutagajärg. 

Vahel on sarnase lõpptulemuseni viivatel tehingutel erinev maksutagajärg. Vahel on maksumaksjal ja maksuhalduril erinev arusaam maksutagajärjest. Vahel tuleb maksutagajärje tuvastamisel arvestada rohkem kui ainult Eesti seadusandlusega (piiriülesed tehingud). Vahel on õigusaktid maksutagajärje osas lihtsalt ebaselged. 

Need on vaid mõned näited olukordadest, kus tasub appi võtta ekspert. Keegi, kes tunneb maksuseadusi, teab kohtulahendeid ja on kursis halduspraktikaga. Keegi, kes oskab erinevate valikute plussid-miinused selgelt ja arusaadavalt välja tuua. Keegi, kes on kogenud suhtluses maksuhalduriga. Keegi, kes oskab küsida õigeid küsimusi.

Finance Plus eesmärk on anda ettevõtjatele vabadus keskenduda oma põhitegevusele, teades, et maksuküsimused on kontrolli all.

Mõned näited maksuteemadest, millega tegeleme:

  • ettevõtte tulumaks (erisoodustused, kingitused, annetused, vastuvõtukulud, dividendid, ettevõtlusega mitteseotud kulud)
  • füüsilise isiku tulumaks (tulude deklareerimine, maksusoodustused, maksustatavad ja mittemaksustatavad tulud)
  • käibemaks ja aktsiisid (käibemaksukohustuslasena registreerimine, käibedeklaratsiooni täitmine, käibemaksu tagastamine (sh välisriigist), erisätted, tehingupartneri tausta kontrollimine)
  • rahvusvaheline maksustamine (siirdehinnad, püsiva tegevuskoha määratlus, maksulepingute rakendamine, topeltmaksustamise vältimine, teabevahetuslepingud)
  • siduvad eelotsused ja selgitustaotlused
  • maksuriskide audit 

Olen maksuvaldkonnas tegutsenud üle 20 aasta: töötanud spetsialistina Maksu- ja Tolliametis, maksunõustajana audiitorbüroos Ernst & Young, maksujuristina advokaadibüroos GLIMSTEDT, maksunõunikuna tehnoloogiaettevõttes Bolt. 

Margus Jõemaa
margus@financeplus.ee

Küsi hinnapakkumist

Alari Ossa

Partner

Täida allolev vorm või võta ühendust meie tegevjuhiga alari@financeplus.ee

Finance Plus OÜ Registrikood 11467907

Fr. R. Faehlmanni 5, 10125 Tallinn, Eesti